Matgrupp Utomhus Baltic Garden 190 cm bord & 6 Merida grå stolar
fr.14 499 kr
Välj variant

190 cm bord & 6 Merida grå stolar
14 499 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Utemöbelgrupp med rektangulärt bord i massivt trä och 6 stolar i rotting. Möbelgruppen kombinerar naturliga material med tidlös design och erbjuder en bekväm sittplats för 6 personer.
Varumärke
Baltic GardenBeskrivning
Utemöbelgrupp med rektangulärt bord i massivt trä och 6 stolar i rotting. Möbelgruppen kombinerar naturliga material med tidlös design och erbjuder en bekväm sittplats för 6 personer.
190 cm bord med 6 stolar
Modern trädgårdsmöbelgrupp med rektangulärt bord i massivt trä med kryssben och 6 lätta karmstolar i konstrotting. Rymmer bekvämt 6 personer och passar utmärkt för uteplats, altan eller trädgård.
Specifikationer
- Material: Furu/alu/PE-rotting
- Vikt (kg): 66,2
- Höjd (cm): 90
- Bredd (cm): 190
- Djup (cm): 230
- Sittdjup (cm): 48
- Sittbredd (cm): 48
- Sitthöjd (cm): 44
- Armstödshöjd (cm): 65
- Ryggstödshöjd (cm): 51
- Kräver montering: Ja
Stolspecifikation
- Material: Alu/PE-rotting
- Vikt: 5,2 kg
- Höjd: 90 cm
- Bredd: 61 cm
- Djup: 72 cm
- Sittdjup: 48 cm
- Sittbredd: 48 cm
- Sitthöjd: 44 cm
- Ryggstödshöjd: 51 cm
- Kräver montering: Nej
Bordspecifikation
- Material: Furu
- Vikt: 37 kg
- Bordshöjd: 74 cm
- Bordbredd: 190 cm
- Borddjup: 86 cm
- Kräver montering: Ja
Modern trädgårdsmöbelgrupp med rektangulärt bord i massivt trä med kryssben och 6 lätta karmstolar i konstrotting. Rymmer bekvämt 6 personer och passar utmärkt för uteplats, altan eller trädgård.
Specifikationer
- Material: Furu/alu/PE-rotting
- Vikt (kg): 66,2
- Höjd (cm): 90
- Bredd (cm): 190
- Djup (cm): 230
- Sittdjup (cm): 48
- Sittbredd (cm): 48
- Sitthöjd (cm): 44
- Armstödshöjd (cm): 65
- Ryggstödshöjd (cm): 51
- Kräver montering: Ja
Stolspecifikation
- Material: Alu/PE-rotting
- Vikt: 5,2 kg
- Höjd: 90 cm
- Bredd: 61 cm
- Djup: 72 cm
- Sittdjup: 48 cm
- Sittbredd: 48 cm
- Sitthöjd: 44 cm
- Ryggstödshöjd: 51 cm
- Kräver montering: Nej
Bordspecifikation
- Material: Furu
- Vikt: 37 kg
- Bordshöjd: 74 cm
- Bordbredd: 190 cm
- Borddjup: 86 cm
- Kräver montering: Ja
Egenskaper
| Varumärke | Baltic Garden |
| Art.Nr. | 980106-0B |
| Montering | Ja |
| Serie | Merida |
| Typ | Matgrupp |
| Djup | 230 cm |
| Höjd | 90 cm |
| Sittdjup | 48 cm |
| Sitthöjd | 44 cm |
| Sittbredd | 48 cm |
| Bredd | 190 cm |
| Färg | Brun, Grå, Svart |
| Material | Furu/alu/konstrotting (PE), Furu/alu/PE-konstrotting, Furu/alu/PE-rotting |

