Matgrupp Utomhus Eden Wood Viking Brun
13 650 kr
11 599 krSpara 15 %Kampanj

Viking Brun
11 599 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Viking är en rejäl matgrupp som inbjuder till många härliga grillkvällar i goda vänners sällskap. Gruppen består av ett bord 90x220 cm, en bänk 190 cm och en soffa 190 cm i längd. Viking är brunimpregnerad och tillverkad i FSC-märkt norrlandsfuru.
Varumärke
Eden WoodBeskrivning
Viking är en rejäl matgrupp som inbjuder till många härliga grillkvällar i goda vänners sällskap. Gruppen består av ett bord 90x220 cm, en bänk 190 cm och en soffa 190 cm i längd. Viking är brunimpregnerad och tillverkad i FSC-märkt norrlandsfuru.
Skötselråd
- Skydda möbeln från fukt och regn, då möbeln inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av möbeln regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara möbeln inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka möbeln innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver möbeln målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
FSC är en oberoende, internationell medlemsorganisation som verkar för ett miljöanpassat, socialt ansvarstagande och ekonomiskt livskraftigt bruk av världens skogar. FSC är en förkortning av Forest Stewardship Council.
- Skydda möbeln från fukt och regn, då möbeln inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av möbeln regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara möbeln inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka möbeln innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver möbeln målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
FSC är en oberoende, internationell medlemsorganisation som verkar för ett miljöanpassat, socialt ansvarstagande och ekonomiskt livskraftigt bruk av världens skogar. FSC är en förkortning av Forest Stewardship Council.
Egenskaper
| Varumärke | Eden Wood |
| Art.Nr. | EW 0281-G61 |
| Färg | Impregnerad |
| Förlängningsbart | Nej |
| Material | Furu |
| Serie | Viking |
| Form bord | Rektangulär |
| Typ | Matgrupp |
| Höjd | 740 mm |
| Längd | 2200 mm |
| Antal Stolar | 6 |
| Bredd | 2000 mm |
| EAN-nr | 7350107035805 |

