Picknickbord Eden Wood Robust Utomhus
fr.5 900 kr
fr.5 309 krSpara 10 %Kampanj
Välj variant

Robust Utomhus
5 309 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Bänkbord från Eden Wood i 40 mm svenskt FSC-furu med plats för 6-8 personer. 45 mm varmgalvat rörstativ. En populär och lättplacerad utemöbel för rastplatser, parker eller på arbetsplatsen. Mycket stabil och kan kombineras med ryggstöd som finns att köpa till!
Varumärke
Eden WoodBeskrivning
Bänkbord från Eden Wood i 40 mm svenskt FSC-furu med plats för 6-8 personer. 45 mm varmgalvat rörstativ. En populär och lättplacerad utemöbel för rastplatser, parker eller på arbetsplatsen. Mycket stabil och kan kombineras med ryggstöd som finns att köpa till!
Mått
- Bordslängd/Sitslängd: 1800 mm
- Bordsbredd: 740 mm
- Bordshöjd: 700 mm
- Parasollhål: Ø 50 mm
Skötselråd
- Skydda möbeln från fukt och regn, då möbeln inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av möbeln regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara möbeln inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka möbeln innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver möbeln målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
FSC är en oberoende, internationell medlemsorganisation som verkar för ett miljöanpassat, socialt ansvarstagande och ekonomiskt livskraftigt bruk av världens skogar. FSC är en förkortning av Forest Stewardship Council.
- Bordslängd/Sitslängd: 1800 mm
- Bordsbredd: 740 mm
- Bordshöjd: 700 mm
- Parasollhål: Ø 50 mm
Skötselråd
- Skydda möbeln från fukt och regn, då möbeln inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av möbeln regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara möbeln inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka möbeln innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver möbeln målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
FSC är en oberoende, internationell medlemsorganisation som verkar för ett miljöanpassat, socialt ansvarstagande och ekonomiskt livskraftigt bruk av världens skogar. FSC är en förkortning av Forest Stewardship Council.
Egenskaper
| Varumärke | Eden Wood |
| Art.Nr. | EW 0908-7180E |
| Serie | Robust |
| Typ | Bänkbord |
| Färg | Brun, Grå, Grön, Svart |
| Utförande | Utan ryggstöd |
| Material | Furu/Stål, Svensk Norrlandsfuru FSC Mix o varmgalvat stativ |
| Form bord | Rektangulär |
| Höjd | 700, 740 mm |
| Längd | 1800 mm |
| Offentlig Miljö | Ja |
| Sittdjup | 290 mm |
| Sitthöjd | 450 mm |
| Antal Sittplatser | 8 |
| Tjocklek | 40 mm |
| Bredd | 1800 mm |
| Höjd | 74 cm |
| Längd | 180 cm |
| Bredd | 180 cm |

