Picknickbord Varax Rasta Viking UtomhusSvart/Trä
9 979 kr
7 759 krSpara 22 %Kampanj
Vald variant
Färg:
Svart/Trä

Rasta Viking Utomhus
Svart/Trä
7 759 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Sittgruppens trädelar är i brun betsad furu och bänkens stomme är tillverkad av pulvermålat stålrör som är förbehandlad med Bonderite®, vilket ger ett bättre korrosionsskydd jämfört med järnfosfatering. För tillverkningen används polyesterpulver, som inte innehåller lösningsmedel. Pulvret ger stålrören en slitstark yta som är lämplig för utomhusbruk. Det finns inget avfall under produktionsfasen, eftersom tillverkningen sker i ett slutet system.
Varumärke
VaraxBeskrivning
Sittgruppens trädelar är i brun betsad furu och bänkens stomme är tillverkad av pulvermålat stålrör som är förbehandlad med Bonderite®, vilket ger ett bättre korrosionsskydd jämfört med järnfosfatering. För tillverkningen används polyesterpulver, som inte innehåller lösningsmedel. Pulvret ger stålrören en slitstark yta som är lämplig för utomhusbruk. Det finns inget avfall under produktionsfasen, eftersom tillverkningen sker i ett slutet system.
Bänkens sitthöjd är 44cm, djup 30cm och bredd 130cm. Bordsskivans storlek är 135x70cm och bordsskivan har ett hål för ett parasoll. Denna robusta sittgrupp lämpar sig för både bostäder och olika offentliga utomhusutrymmen, såsom rastplatser, läroanstalters-, företags- och bostadsbolags gårdar samt campingplatser. Viktgräns för sittgruppen är 480 kg och produkten är tillverkad i Finland. Produkten levereras omonterad.
Egenskaper
| Varumärke | Varax |
| Art.Nr. | 3810-6000 |
| Färg | Svart/Trä |
| Höjd | 780 mm |
| Längd | 1500 mm |
| Antal Sittplatser | 4 |
| Vikt | 47 kg |
| Bredd | 1850 mm |
| Utförande | Med ryggstöd |
| Material | Stål/Furu |
| Serie | Rasta Viking |
| Form bord | Rektangulär |
| Produkttyp | Bänkbord |
| Storlek | 135 x 80 x 180 |
| EAN-nr | 6417624502942 |








