3-sitssoffa Hillerstorp Kungshult
22 495 kr

Kungshult
22 495 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

En funktionell och vackert designad 3-sits soffa. Tillverkad av aluminium med trädetaljer i FSC®-certifierad teak. Grå dynor och nackkudde i olefin med quickdry foam i sitsen. Quickdry är ett unikt fyllnadsmaterial med snabb upptorkningsförmåga och god sittkomfort. Det är andningsbart, har öppen cellstruktur och är väderbeständigt och fungerar därför optimalt för utomhusmöbler.
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
En funktionell och vackert designad 3-sits soffa. Tillverkad av aluminium med trädetaljer i FSC®-certifierad teak. Grå dynor och nackkudde i olefin med quickdry foam i sitsen. Quickdry är ett unikt fyllnadsmaterial med snabb upptorkningsförmåga och god sittkomfort. Det är andningsbart, har öppen cellstruktur och är väderbeständigt och fungerar därför optimalt för utomhusmöbler.
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 9912 |
| Färg | Grå |
| Garanti | 1 år |
| Material | Teak, Aluminium |
| Serie | Kungshult |
| Typ | 3-sitssoffa |
| Djup | 990 mm |
| Höjd | 940 mm |
| Längd | 940 mm |
| Dyna ingår | Ja |
| Sittdjup | 480 mm |
| Sitthöjd | 380 mm |
| Sittbredd | 1990 mm |
| Bredd | 2130 mm |
| EAN-nr | 7319070099122 |


