Barstol Hillerstorp Ekeryd
4 599 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

En bekväm och modern möbel i nätt utförande. Tillverkad av aluminium som flätats med akrylrep. Dynor i olefin med quickdry foam i sitsen. Quickdry är ett unikt fyllnadsmaterial med snabb upptorkningsförmåga och god sittkomfort. Det är andningsbart, har öppen cellstruktur och är väderbeständigt och fungerar därför optimalt för utomhusmöbler.
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
En bekväm och modern möbel i nätt utförande. Tillverkad av aluminium som flätats med akrylrep. Dynor i olefin med quickdry foam i sitsen. Quickdry är ett unikt fyllnadsmaterial med snabb upptorkningsförmåga och god sittkomfort. Det är andningsbart, har öppen cellstruktur och är väderbeständigt och fungerar därför optimalt för utomhusmöbler.
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 4010904038 |
| Färg | Grå |
| Djup | 580 mm |
| Höjd | 990 mm |
| Material | Aluminium |
| Serie | Ekeryd |
| Typ | Barstol |
| Bredd | 560 mm |
| Garanti | 1 år |
| EAN-nr | 7319079040385 |
