Caféstol Hillerstorp Äppelhed
fr.1 415 kr
Välj variant

Äppelhed
1 415 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Caféstol Hillerstorp Äppelhed är en stilfull, stapelbar caféstol med ram i färgad aluminium och flätad sits och rygg i textilene.
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
Caféstol Hillerstorp Äppelhed är en stilfull, stapelbar caféstol med ram i färgad aluminium och flätad sits och rygg i textilene.
Days
Kom igång med utomhuslivet med DAYS! Kollektionen gör det lätt att njuta under sommarhimlen. Här hittas smarta möbler med både funktion och formgivning som passar där utrymmet ibland är litet men upplevelsen alltid ska vara stor. På balkongen i stan, lilla altanen på landet eller nere på bryggan.
Specifikation
- Serie: Äppelhed
- Ställbar: Nej
- Montering krävs: Nej
- Material: Textilen
- Utdragbar: Nej
- Stapelbar : Ja
- Hopfällbar: Nej
- Materialdetalj: Aluminium
Mått
- Sittdjup: 41 cm
- Höjd för ryggstöd: 40 cm
- Höjd armstöd: 65 cm
- Bredd: 56 cm
- Sitthöjd: 44 cm
- Höjd: 81 cm
- Djup: 60 cm
- Sittbredd: 37 cm
Kom igång med utomhuslivet med DAYS! Kollektionen gör det lätt att njuta under sommarhimlen. Här hittas smarta möbler med både funktion och formgivning som passar där utrymmet ibland är litet men upplevelsen alltid ska vara stor. På balkongen i stan, lilla altanen på landet eller nere på bryggan.
Specifikation
- Serie: Äppelhed
- Ställbar: Nej
- Montering krävs: Nej
- Material: Textilen
- Utdragbar: Nej
- Stapelbar : Ja
- Hopfällbar: Nej
- Materialdetalj: Aluminium
Mått
- Sittdjup: 41 cm
- Höjd för ryggstöd: 40 cm
- Höjd armstöd: 65 cm
- Bredd: 56 cm
- Sitthöjd: 44 cm
- Höjd: 81 cm
- Djup: 60 cm
- Sittbredd: 37 cm
Recensioner
BarbroVerifierad köpare
för 0 månader sedanJättesköna stolar med bra stöd för ryggen och passar bra när en är kort
+ Skön att sitta i
ToveVerifierad köpare
för 1 år sedanSkön och passar bra på balkongen.
SolveigVerifierad köpare
för 2 år sedanBekväm och snygg
KimVerifierad köpare
för 2 år sedanBekvämt och snygga 😀
Lilian NVerifierad köpare
för 2 år sedanSnygg och bekväm
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 1307H |
| Montering | Nej |
| Kollektion | Days |
| Material | Aluminium |
| Serie | Äppelhed |
| Typ | Caféstol |
| Höjd armstöd | 65 cm |
| Djup | 600 mm |
| Hopfällbar | Nej |
| Höjd | 810 mm |
| Dyna ingår | Nej |
| Sittdjup | 410 mm |
| Sitthöjd | 440 mm |
| Sittbredd | 370 mm |
| Bredd | 560 mm |
| Färg | Beige, Grön, Svart/Brun |
| Förlängningsbart | Nej |
| Ställbar | Nej |
| Rygghöjd | 40 cm |
