Dagbädd Hillerstorp Lyckesö med Dyna
13 829 kr
11 999 krSpara 13 %Kampanj21 tim kvar!
ryggdynaGrön Mönstrad 5-pack
249 kr
Lyckesö med Dyna
11 999 kr
Förväntas åter i lager 2026-04-24
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Dagbädden ifrån Hillerstorp är en rogivande och harmonisk dagbädd i naturrotting. Möbeln är lämpad för inomhusmiljöer. Offwhite Sunproof-certifierad sittdyna i olefin ingår.
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
Dagbädden ifrån Hillerstorp är en rogivande och harmonisk dagbädd i naturrotting. Möbeln är lämpad för inomhusmiljöer. Offwhite Sunproof-certifierad sittdyna i olefin ingår.
Naturrotting
Naturrotting är precis som det låter, naturlig och hämtad ifrån växtriket. Både färg och material ger möbeln en individuell karaktär och därför kan viss skillnad förekomma mellan möbelenheterna. Naturrotting är utvecklat för inomhusmiljöer.
Sunproof
Sunproof dyna tillverkad av 100% olefin. Ett väderbeständigt och UV-resistent premiumtyg. Med sin förmåga att klara effekterna av långvarig exponering för solljus, vind, regn och fuktighet lämpar sig dynan perfekt för utomhusmiljöer.
Naturrotting är precis som det låter, naturlig och hämtad ifrån växtriket. Både färg och material ger möbeln en individuell karaktär och därför kan viss skillnad förekomma mellan möbelenheterna. Naturrotting är utvecklat för inomhusmiljöer.
Sunproof
Sunproof dyna tillverkad av 100% olefin. Ett väderbeständigt och UV-resistent premiumtyg. Med sin förmåga att klara effekterna av långvarig exponering för solljus, vind, regn och fuktighet lämpar sig dynan perfekt för utomhusmiljöer.
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 62803 |
| Montering | Nej |
| Kollektion | Living |
| Material | Naturrotting |
| Serie | Lyckesö |
| Typ | Dagbädd |
| Ställbar | Nej |
| Höjd armstöd | 83 cm |
| Rygghöjd | 34 cm |
| Djup | 850 mm |
| Avtagbar Klädsel | Ja |
| Hopfällbar | Nej |
| Höjd | 830 mm |
| Sittdjup | 820 mm |
| Sitthöjd | 490 mm |
| Sittbredd | 1760 mm |
| Antal Sittplatser | 3 |
| Bredd | 2200 mm |
| EAN-nr | 7319070628032 |








