Fåtölj Hillerstorp Ägget Vit
6 395 kr
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

En möbel från framtiden? Man kan riktigt tänka sig "Agent Jay" (Will Smith) och "Agent Kay" (Tommy Lee Jones) sitta i varsin Ägget i någon scen i futuristiska science fiction-filmen "Men in Black". I framtiden kanske den konstrottingklädda aluminiumstommen i Ägget svävar fritt, men tills dess skickar vi med en rejäl stålställning som ger det rätta gunget. Dyna ingår.
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
En möbel från framtiden? Man kan riktigt tänka sig "Agent Jay" (Will Smith) och "Agent Kay" (Tommy Lee Jones) sitta i varsin Ägget i någon scen i futuristiska science fiction-filmen "Men in Black". I framtiden kanske den konstrottingklädda aluminiumstommen i Ägget svävar fritt, men tills dess skickar vi med en rejäl stålställning som ger det rätta gunget. Dyna ingår.
Recensioner
KarlVerifierad köpare
för 1 år sedanGanska dyr. Känns gedigen. Lite tveksam till sittkomfort. Får testa mer när utesäsongen kommer.
+ snyggt och känns kvalitet.
- lite tjock dyna hindrar skön bakåtsits
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 40317 |
| Kollektion | Days |
| Färg | Vit |
| Djup | 1000 mm |
| Höjd | 2000 mm |
| Material | Konstrotting |
| Dyna ingår | Ja |
| Sittdjup | 700 mm |
| Sitthöjd | 570 mm |
| Serie | Ägget |
| Typ | Hängstol |
| Bredd | 1000 mm |
| Ställbar | Nej |
| EAN-nr | 7319070403172 |
