Fåtölj Hillerstorp Solvik Vit
1 995 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
Svensktillverkad fåtölj i vitlaserad kärnfuru från Norrland.
Fåtölj i Solvik-serien. Robust och sittvänlig med avlastande armstöd. Som gjord för en lång middag på uteplatsen. Sitthöjd: 49 cm.
Dokument
Recensioner
Kaisa PVerifierad köpare
för 1 år sedanSnygga och stabila
Britta PVerifierad köpare
för 2 år sedanMycket nöjd. Det var lätt att montera och möbeln är stadig. Det är dock synd att kvistarna inte är behandlade och syns genom färgen.
Annika CVerifierad köpare
för 2 år sedanPrecis vad jag ville ha, en nätt och bekväm fåtölj till ett mycket bra pris.
+ Breda armstöd, perfekt till kaffemuggen.
- Lite tunn färg/lasyr.
Ali EVerifierad köpare
för 3 år sedanVacker ihop med hammocken
+ Enkel montering
- Fińns ingen
Annette OVerifierad köpare
för 5 år sedanVar relativt lätt att montera ihop. Fick dock bruka lite hårdare tag på vissa ställen, där millimeterpassningen inte riktigt stämde.
+ Snygga och sköna att sitta i
- Inget
Johann-Willi MVerifierad köpare
för 6 år sedanBra produkt, typisk Hillerstorp. Tyvärr några färgblåsor!!?
+ Bra ergonomi
+ Sitter bra
- Med tanke på priset borde kvaliteten vara högre
- Färgblåsor
Per Å NVerifierad köpare
för 8 år sedanJätteskön , lätt att montera , bara lite problem att få i verktyget i den mellanlånga skruven , men det gick med lite kraft.
+ Skön att sitta i
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 750177 |
| Kollektion | Småland |
| Färg | Vitlaserad |
| Djup | 580 mm |
| Material | Furu |
| Sittdjup | 450 mm |
| Sitthöjd | 400 mm |
| Serie | Solvik |
| Typ | Fåtölj |
| Bredd | 640 mm |
| Ställbar | Nej |
| Hopfällbar | Nej |
| EAN-nr | 7319077501772 |





