Fåtölj LifestyleGarden Palau 87 cm Utomhus
5 429 kr
2 550 krSpara 53 %Kampanj

Palau 87 cm Utomhus
2 550 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
LifestyleGardenBeskrivning
Fåtölj från LifestyleGarden. Tillverkad i rostfri aluminium. Premium olefinkuddar medföljer.
Med sin perfekta balans mellan stil och komfort slår Palau-kollektionen an den rätta tonen när det gäller design. Inslag av teak ger även kollektionen en twist av stillahavsö. Den ugnshärdade, väderbeständiga DuraCoat-finishen med flera skikt och kuddarna med Olefin-tyg av högsta kvalitet gör Palau till LifestyleGardens mest iögonfallande sortiment med aluminiumstomme. Palau är omvälvande för alla uteplatser och erbjuder en lyxig och avslappnande känsla vad den än används för.
Egenskaper
| Varumärke | LifestyleGarden |
| Art.Nr. | 41105 |
| Montering | Ja |
| Färg | Grå |
| Material | Aluminum/Teak |
| Serie | Palau |
| Typ | Fåtölj |
| Rygghöjd | 42,5 cm |
| Höjd | 647,5 mm |
| Längd | 870 mm |
| Sittdjup | 664 mm |
| Sitthöjd | 222 mm |
| Sittbredd | 520 mm |
| Antal Sittplatser | 1 |
| Bredd | 700 mm |


