Friluftsstol Fritab Roxy med Kylbag och Mobilficka Utomhus
Rek. pris 1 515 kr/st
Pris/frp 2 180:-
fr.1 090 kr/stSe priset!
Välj variant

Roxy med Kylbag och Mobilficka Utomhus
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Friluftsstol Roxy från Fritab. En bekväm och praktisk stol som är ställbar i fyra lägen. Stolen är utrustad med nackkudde, fotstöd, mugghållare, kylbag och mobilficka. Stolen har en stabil stomme i aluminium. Roxy fungerar som en ryggsäck när den är hopfälld.
Varumärke
FritabBeskrivning
Friluftsstol Roxy från Fritab. En bekväm och praktisk stol som är ställbar i fyra lägen. Stolen är utrustad med nackkudde, fotstöd, mugghållare, kylbag och mobilficka. Stolen har en stabil stomme i aluminium. Roxy fungerar som en ryggsäck när den är hopfälld.
Specifikationer
- Fotstöd
- Enkel att transportera
- Två förvaringsfack
- Mugghållare
- Kylbag
- Mobilficka
- Armstöd i trä
- Data/tidningsbord
Utfälld
- Bredd: 59 cm
- Höjd: 80 cm
- Djup med fotpall: 120 cm
- Djup utan fotpall: 70 cm
Hopfälld
- Bredd: 59 cm
- Höjd: 70 cm
- Djup: 8 cm
- Fotstöd
- Enkel att transportera
- Två förvaringsfack
- Mugghållare
- Kylbag
- Mobilficka
- Armstöd i trä
- Data/tidningsbord
Utfälld
- Bredd: 59 cm
- Höjd: 80 cm
- Djup med fotpall: 120 cm
- Djup utan fotpall: 70 cm
Hopfälld
- Bredd: 59 cm
- Höjd: 70 cm
- Djup: 8 cm
Recensioner
Anna WVerifierad köpare
för 1 år sedanBra bemötande och snabbt leverans men ojämn kvalité av produkten
+ Bra att man kan bära på ryggen.
- Lite för tunga och klumpiga.
KjellVerifierad köpare
för 1 år sedanBekväm lätt att bära
Hans SVerifierad köpare
för 1 år sedanBra campingstol med omnämnda finesser. Lätt att bära med sig. Snygg design.
Susanne LVerifierad köpare
för 1 år sedanBehändig och bekväm stol. Gillar fotstödet och att man kan bära den på ryggen. Tycker inte riktigt att kylväskan håller kylan så bra som jag hoppades, även om jag inte trodde att den skulle vara som en riktig kylväska.
+ Fotstöd och bärbar på ryggen
- Kylväskan håller inte kylan så länge
Egenskaper
| Varumärke | Fritab |
| Art.Nr. | 62136,71F |
| Serie | Roxy |
| Typ | Campingstol |
| Djup | 490 mm |
| Hopfällbar | Ja |
| Höjd | 620 mm |
| Sittdjup | 49 cm |
| Sitthöjd | 24 cm |
| Sittbredd | 45 cm |
| Bredd | 450 mm |
| Färg | Beige, Bordeaux, Grå, Marin, Röd, Svart |
| Material | Aluminium, Aluminium/Polyester |
| Rygghöjd | 61,5 cm |
| Max Användarvikt | 110 kg |
| Sitthöjd | 280 mm |


