Hammock Varax Retro Utomhus
fr.4 399 kr
Sänkt pris!på utvalda
Välj variant

Retro Utomhus
4 399 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
VaraxBeskrivning
Hammock från Varax med stålrörsstomme och trädelar i furu.
Serien är en riktig klassiker från 60-talet. Hammocken är tillverkad i Finland av hög kvalitet. Före målningen genomgår träet en process där dess struktur framlyfts genom slipning, som slutresulterar i denna vackra och ädla yta.
Egenskaper
| Varumärke | Varax |
| Art.Nr. | 4775-4000V |
| Material | Furu/Stål |
| Serie | Retro |
| Typ | Hammock |
| Ställbar | Nej |
| Djup | 1300 mm |
| Hopfällbar | Nej |
| Höjd | 1520 mm |
| Antal Sittplatser | 3 |
| Vikt | 28,9 kg |
| Bredd | 1750 mm |
| Färg | Grå/Svart, Vit/Grå, Vit/Röd, Vit/Vit |

