Högermodul Comfort Garden Bahamas 140 cm Utomhus
Rek. pris 6 999 kr
fr.3 499 kr
Se priset!
Välj variant

Bahamas 140 cm Utomhus
3 499 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Högermodul Comfort Garden Bahamas 140 cm är en modul kan användas antingen som en fristående möbel, för att bygga en modulsoffa eller för att öka på storleken på den du redan har.
Varumärke
Comfort GardenBeskrivning
Högermodul Comfort Garden Bahamas 140 cm är en modul kan användas antingen som en fristående möbel, för att bygga en modulsoffa eller för att öka på storleken på den du redan har.
Material & Skötselråd
Möbler av flätad konstrotting är betydligt tåligare än äkta rotting. Det är ett omtyckt material som tål att stå ute i stark sol, regn och rusk.
Torkas enkelt av med en fuktig trasa vid behov.
Vi rekommenderar: Conditioner för konstrotting för att behålla dina nya möbler i toppskick.
Serien Bahamas är en prisvärd serie utemöbler för trädgård, uteplats och balkong. Den svenska sommaren kräver bra, slitstarka möbler. Med Bahamas får du utemöbler i hög kvalitet som kräver minimalt med underhåll och som kan stå ute året runt.
Bahamas bjuder in till en drink i solskenet, middagsbjudning en ljum sommarkväll eller bara avkoppling från vardagsbestyren en stund. Serien Bahamas är en del av Comfort Garden, ett av Sveriges ledande varumärken för utemöbler och utomhusspa.
Möbler av flätad konstrotting är betydligt tåligare än äkta rotting. Det är ett omtyckt material som tål att stå ute i stark sol, regn och rusk.
Torkas enkelt av med en fuktig trasa vid behov.
Vi rekommenderar: Conditioner för konstrotting för att behålla dina nya möbler i toppskick.
Serien Bahamas är en prisvärd serie utemöbler för trädgård, uteplats och balkong. Den svenska sommaren kräver bra, slitstarka möbler. Med Bahamas får du utemöbler i hög kvalitet som kräver minimalt med underhåll och som kan stå ute året runt.
Bahamas bjuder in till en drink i solskenet, middagsbjudning en ljum sommarkväll eller bara avkoppling från vardagsbestyren en stund. Serien Bahamas är en del av Comfort Garden, ett av Sveriges ledande varumärken för utemöbler och utomhusspa.
Egenskaper
| Varumärke | Comfort Garden |
| Färg | Grå, Vit |
| Typ | Högermodul |
| Material | Konstrotting |
| Ställbar | Nej |
| Höjd | 640 mm |
| Längd | 1400 mm |
| Bredd | 1400 mm |
| Utseende | Tyg/Konstrotting |
| Montering | Nej |
| Kollektion | Comfort |
| Stomme | Aluminium |
| Ben | Aluminium |
| Serie | Bahamas |
| Djup | 900 mm |
| Hopfällbar | Nej |
| Dyna ingår | Ja |
| Offentlig Miljö | Nej |
| Sittdjup | 750 mm |
| Sitthöjd | 320 mm |
| Sittbredd | 1250 mm |
| Antal Sittplatser | 2 |
| Dynfärg | Grå, Mörkgrå |
