Hopfällbar Soffa Baltic Garden Knohult
Rek. pris 3 192 kr
fr.2 234 kr
Se priset!
Välj variant

Knohult
2 234 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Soffa som är en riktig klassiker och för många urmodellen för hur en trädgårdsmöbel ska se ut. Material i furu.
Varumärke
Baltic GardenBeskrivning
Soffa som är en riktig klassiker och för många urmodellen för hur en trädgårdsmöbel ska se ut. Material i furu.
Skötselråd
- Skydda möbeln från fukt och regn, då möbeln inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av möbeln regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara möbeln inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka möbeln innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver möbeln målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
- Skydda möbeln från fukt och regn, då möbeln inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av möbeln regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara möbeln inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka möbeln innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver möbeln målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Baltic Garden |
| Färg | Grå, Svart, Vit |
| Typ | Soffa |
| Material | Furu |
| Ställbar | Nej |
| Höjd | 81 cm |
| Bredd | 1300 mm |
| Montering | Nej |
| Rygghöjd | 55 cm |
| Serie | Knohult |
| Djup | 63 cm |
| Hopfällbar | Ja |
| Sittdjup | 39 cm |
| Sitthöjd | 45 cm |
| Sittbredd | 126 cm |
| Antal Sittplatser | 2 |
| Vikt | 13 kg |
| Bredd | 130 cm |
