Hörndel Hillerstorp Wisconsin
fr.2 395 kr
Välj variant

Wisconsin
2 395 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Hörndelen är ett perfekt komplement om du vill utöka din loungegrupp och få plats för fler. Wisconsin är bekväm och stilig. Blir snabbt din favoritplats i sommar. Dynor ingår!
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
Hörndelen är ett perfekt komplement om du vill utöka din loungegrupp och få plats för fler. Wisconsin är bekväm och stilig. Blir snabbt din favoritplats i sommar. Dynor ingår!
Alla konstrottingmöbler från Hillerstorp används uteslutande Quató™-fiber. Quató™ uppvisar hög beständighet mot kyla, värme och UV-strålning. Konstrottingen har dessutom optimerats för god sittkomfort. Möblerna bör förstås hållas rena, men behöver i övrigt inget särskilt underhåll.
Recensioner
Charlotte GVerifierad köpare
för 5 år sedanMycket skön, snygg och enkel soffgrupp, samt bra kuddar Inkluderade. Ett plus för att man kan stuva om soffan såsom man vill ha den och enkelt fästa delarna med klämmor.
MarcusVerifierad köpare
för 7 år sedanSnygg och ganska bekväm soffa. Inte den kvalitet jag hade förväntat mig från Hillerstorp. Klen stomme och billig plast tillverkad långt ifrån Sverige. Blir inte bättre för att man hittar på fina namn på plasten heller hoppas iaf att den håller. Hade högre förväntningar på kvaliten.
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Färg | Grå |
| Typ | Hörndel |
| Material | Konstrotting |
| Ställbar | Nej |
| Höjd | 66 cm |
| Bredd | 800 mm |
| Serie | Wisconsin |
| Höjd armstöd | 66 cm |
| Djup | 800 mm |
| Hopfällbar | Nej |
| Dyna ingår | Ja |
| Sittdjup | 640 mm |
| Sitthöjd | 390 mm |
| Sittbredd | 640 mm |
| Antal Sittplatser | 1 |
| Höjd | 660 mm |
| Dynfärg | Grå, Svart |
| TM artikelnummer | 553176 |
