Karmstol Hillerstorp Spring
Pris/2-pack 10 150:-
fr.5 075 kr/stVälj variant

Spring
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

En stilren och klassisk karmstol i textilene som tar trådstolen in i en ny tidsera. Designhistoriens mest klassiska former i en mer ergonomisk och estetisk tappning. Tillverkad i massiv ståltråd som är förzinkade och belagda med ett ytskikt, kallat Aquares, för förlängd hållbarhet. Stolens konstruktion med de formade sidostyckena ger en stabil men mjukt sviktande känsla som ger en hög sittkomfort. Textilenen är i en vinylbelagd polyesterväv som är lättskött, i princip underhållsfri. Formgiven av Staffan Hultgren. 2-pack.
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
En stilren och klassisk karmstol i textilene som tar trådstolen in i en ny tidsera. Designhistoriens mest klassiska former i en mer ergonomisk och estetisk tappning. Tillverkad i massiv ståltråd som är förzinkade och belagda med ett ytskikt, kallat Aquares, för förlängd hållbarhet. Stolens konstruktion med de formade sidostyckena ger en stabil men mjukt sviktande känsla som ger en hög sittkomfort. Textilenen är i en vinylbelagd polyesterväv som är lättskött, i princip underhållsfri. Formgiven av Staffan Hultgren. 2-pack.
Recensioner
Håkan JVerifierad köpare
för 1 år sedanSkönaste utestolen jag någonsin suttit i.
+ Underbart skön
- Nej det finns inga
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Djup | 570 mm |
| Höjd | 880 mm |
| Längd | 620 mm |
| Material | Stål |
| Sittdjup | 390 mm |
| Sitthöjd | 450 mm |
| Sittbredd | 450 mm |
| Serie | Spring |
| Typ | Karmstol |
| Bredd | 620 mm |
| Garanti | 1 år |
| Färg | Svart, Vit |
