Länsstol Hillerstorp Praktö Naturfärgad Fåtölj i Rotting
6 129 kr

Praktö Naturfärgad Fåtölj i Rotting
6 129 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Praktö länsstol är gjord av naturrotting. Det är en möbel tänkt för vila och rekreation. Läs en bok, drick en kopp kaffe. Stolen är ergonomiskt utförd för högsta komfort.
Naturrotting bör ej utsättas för fukt och rekommenderas att användas inomhus.
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
Praktö länsstol är gjord av naturrotting. Det är en möbel tänkt för vila och rekreation. Läs en bok, drick en kopp kaffe. Stolen är ergonomiskt utförd för högsta komfort.
Naturrotting bör ej utsättas för fukt och rekommenderas att användas inomhus.
Denna Praktö fåtölj från Hillerstorp är mer än bara en sittplats. Den är en inbjudande plats för avkoppling efter en lång dag, perfekt för att sjunka ned i med en bra bok. Dess naturliga färg och material bidrar till en varm och välkomnande atmosfär i ditt hem. Med en vikt på endast 1,4 kg är den lätt att flytta runt för att hitta den perfekta platsen. Trots sin lätthet är den robust och hållbar, vilket gör den till ett utmärkt tillskott i ditt vardagsrum, sovrum eller kanske i ditt hemmakontor för en bekväm paus från arbetsdagen.
Fördelar: Länsstol Hillerstorp Praktö Naturfärgad Fåtölj i Rotting
- Lättviktig för enkel förflyttning
- Passar perfekt i ett läshörn
- Skapar en naturlig atmosfär
Fördelar: Länsstol Hillerstorp Praktö Naturfärgad Fåtölj i Rotting
- Lättviktig för enkel förflyttning
- Passar perfekt i ett läshörn
- Skapar en naturlig atmosfär
Recensioner
Catharina LVerifierad köpare
för 1 år sedanEn väldigt snygg stol i hög kvalitet. Skön att sitta i, särskilt om man lägger en rejäl kudde i svanken.
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 57664 |
| Färg | Naturfärgad |
| Typ | Fåtölj |
| Material | Naturrotting |
| Ställbar | Nej |
| Höjd | 980 mm |
| Bredd | 760 mm |
| Kollektion | Living |
| Serie | Praktö |
| Djup | 830 mm |
| Hopfällbar | Nej |
| Sittdjup | 370 mm |
| Sitthöjd | 400 mm |
| Antal Sittplatser | 1 |
| Vikt | 1,4 kg |
| EAN-nr | 7319070576647 |






