Loungefåtölj ENVY DESIGN Rune Sittpuff
Nyhet
1 329 kr

Rune Sittpuff
1 329 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Skapa en mysig och välkomnande atmosfär på din uteplats med denna stilrena stol i brun nyans. Den är tillverkad i tåliga material som olefin och polyester, vilket ger en skön sittkomfort och lång livslängd.
Varumärke
ENVY DESIGNBeskrivning
Skapa en mysig och välkomnande atmosfär på din uteplats med denna stilrena stol i brun nyans. Den är tillverkad i tåliga material som olefin och polyester, vilket ger en skön sittkomfort och lång livslängd.
Det rymliga sittdjupet tillsammans med den låga sitthöjden gör den idealisk för avslappnade stunder, samtidigt som den stabila konstruktionen klarar en belastning upp till 120 kg. Tack vare TPU-beläggningen får stolen ett extra skydd och blir dessutom lätt att rengöra. En perfekt kombination av praktisk funktion och snygg design för en harmonisk utomhusmiljö.
Specifikationer:
- Höjd: 69 cm
- Säteshöjd: 37 cm
- Sätesdjup: 70 cm
- Sätesbredd: 63 cm
- Tygtyp: Olefin
- Max. belastning: 120 kg
Specifikationer:
- Höjd: 69 cm
- Säteshöjd: 37 cm
- Sätesdjup: 70 cm
- Sätesbredd: 63 cm
- Tygtyp: Olefin
- Max. belastning: 120 kg
Egenskaper
| Varumärke | ENVY DESIGN |
| Art.Nr. | 101709 |
| Färg | Brun |
| Typ | Loungefåtölj |
| Material | Olefin, Polyester |
| Höjd | 69 cm |
| Bredd | 63 cm |
| Serie | Rune |
| Tillverkarens Art.Nr. | 101709 |
| Användningsområde | Utomhus |
| Djup | 107 cm |
| Sittdjup | 70 cm |
| Sitthöjd | 37 cm |
| Sittbredd | 63 cm |
| EAN-nr | 5714988021517 |










