Loungefåtölj Hillerstorp Jet Set Utomhus
10 959 kr

Jet Set Utomhus
10 959 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
Loungefåtölj från Hillerstorp Jet Set i flätade UV-band på beige aluminiumstomme.
Beige dyna ingår. Serien är designad av formgivaren Karl Malmvall.
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 11513 |
| Montering | Ja |
| Rygghöjd | 94 cm |
| Färg | Beige |
| Djup | 1000 mm |
| Avtagbar Klädsel | Ja |
| Höjd | 950 mm |
| Material | Olefin |
| Sittdjup | 830 mm |
| Sitthöjd | 220 mm |
| Sittbredd | 700 mm |
| Serie | Jet Set |
| Produkttyp | Trädgårdsfåtölj |
| Bredd | 1000 mm |
| Ställbar | Nej |
| Hopfällbar | Nej |
| EAN-nr | 7319070115136 |




