Loungestol Venture Home Corso Utomhus
fr.2 319 kr
Sänkt pris!på utvalda
Välj variant

Corso Utomhus
2 319 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Corso lounge stol är en robust och stilfull utemöbel som höjer trivselfaktorn på din uteplats. Med sin stabila stålram och bekväma dynor i slitstarkt textilene, kombinerar denna lounge stol både hållbarhet och komfort. Den eleganta, svarta färgen på stolen och beigea dynorna skapar en harmonisk och inbjudande atmosfär. Corso kommer med en matchande fotpall för extra avslappning – perfekt för lata dagar i solen. En bekväm och snygg möbelgrupp som passar perfekt till alla utomhusmiljöer.
Varumärke
Venture HomeBeskrivning
Corso lounge stol är en robust och stilfull utemöbel som höjer trivselfaktorn på din uteplats. Med sin stabila stålram och bekväma dynor i slitstarkt textilene, kombinerar denna lounge stol både hållbarhet och komfort. Den eleganta, svarta färgen på stolen och beigea dynorna skapar en harmonisk och inbjudande atmosfär. Corso kommer med en matchande fotpall för extra avslappning – perfekt för lata dagar i solen. En bekväm och snygg möbelgrupp som passar perfekt till alla utomhusmiljöer.
Egenskaper
| Varumärke | Venture Home |
| Färg | Beige, Svart |
| Typ | Loungestol |
| Material | Stål |
| Höjd | 68 cm |
| Bredd | 66,5 cm |
| Rygghöjd | 68 cm |
| Kollektion | Outdoor 25 |
| Serie | Corso |
| Användningsområde | Utomhus |
| Djup | 127,5 cm |
| Sittdjup | 60 cm |
| Sitthöjd | 30 cm |
| Sittbredd | 61,5 cm |
