Matstol Hillerstorp Dallas
Pris/2-pack 6 555:-
3 278 kr/stTillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Vad gäller Dallas, är konstrottingtrådens profil cirkelrund. Det ger en omisskännlig karaktär åt möbeln och konstruktionen tillhör de mest exklusiva på marknaden. Konstrotting av Quató™-fiber flätad kring en stomme av aluminium borgar ytterligare för hög kvalitet. 2-pack.
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
Vad gäller Dallas, är konstrottingtrådens profil cirkelrund. Det ger en omisskännlig karaktär åt möbeln och konstruktionen tillhör de mest exklusiva på marknaden. Konstrotting av Quató™-fiber flätad kring en stomme av aluminium borgar ytterligare för hög kvalitet. 2-pack.
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 2037601041 |
| Färg | Natur |
| Djup | 570 mm |
| Höjd | 870 mm |
| Material | Konstrotting |
| Dyna ingår | Ja |
| Sittdjup | 470 mm |
| Sitthöjd | 460 mm |
| Sittbredd | 420 mm |
| Serie | Dallas |
| Typ | Matstol |
| Bredd | 625 mm |
| Garanti | 1 år |
| EAN-nr | 7319077601045 |









