Matstol Hillerstorp Stoltö
3 995 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Matstol Hillerstorp Stoltö är en stilsäker matstol som kännetecknas av sina raka linjer och moderna design. Tillverkad i vitlaserad FSC-märkt kärnfuru. Grå melange dyna ingår!
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
Matstol Hillerstorp Stoltö är en stilsäker matstol som kännetecknas av sina raka linjer och moderna design. Tillverkad i vitlaserad FSC-märkt kärnfuru. Grå melange dyna ingår!
FSC
FSC är en oberoende, internationell medlemsorganisation som verkar för ett miljöanpassat, socialt ansvarstagande och ekonomiskt livskraftigt bruk av världens skogar. FSC är en förkortning av Forest Stewardship Council.
FSC är en oberoende, internationell medlemsorganisation som verkar för ett miljöanpassat, socialt ansvarstagande och ekonomiskt livskraftigt bruk av världens skogar. FSC är en förkortning av Forest Stewardship Council.
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 211171 |
| Höjd armstöd | 65 cm |
| Montering | Ja |
| Färg | Vit |
| Djup | 630 mm |
| Höjd | 810 mm |
| Material | Furu |
| Sittdjup | 530 mm |
| Sitthöjd | 470 mm |
| Sittbredd | 510 mm |
| Serie | Stoltö |
| Typ | Matstol |
| Bredd | 590 mm |
| Ställbar | Nej |
| Hopfällbar | Nej |
| EAN-nr | 7319072111716 |

