Mittdel Hillerstorp HörleSvart
1 995 kr

Hörle
Svart
1 995 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Mittdel Hörle från Hillerstorp har en kraftig metallstomme med band av konstmaterial som tillsammans ger möblen en tilltalande design och praktisk användbarhet. Köp till Hörle Hörndel för att skapa din egna soffa. Serien Hörle minner om 60-talet då trädgårdsmöbler utvecklades till att bestå av fler och fler olika material.
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
Mittdel Hörle från Hillerstorp har en kraftig metallstomme med band av konstmaterial som tillsammans ger möblen en tilltalande design och praktisk användbarhet. Köp till Hörle Hörndel för att skapa din egna soffa. Serien Hörle minner om 60-talet då trädgårdsmöbler utvecklades till att bestå av fler och fler olika material.
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 436211 |
| Färg | Svart |
| Material | Konstrotting/Aluminium |
| Bredd | 640 mm |
| Serie | Hörle |
| Typ | Mittdel |
| Höjd | 700 mm |
| Sittdjup | 640 mm |
| Sitthöjd | 300 mm |
| Djup | 770 mm |
| Kollektion | Days |
| Dyna ingår | Nej |
| Sittbredd | 640 mm |
| Montering | Nej |
| Hopfällbar | Nej |
| Ställbar | Nej |
| Antal Sittplatser | 1 |
| EAN-nr | 7319074362116 |




