Mittdel Hillerstorp Kullen Antikgrå Naturrotting
4 495 kr
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Mittdel Kullen passar för inomhusmiljöer och är av äkta rotting med en stomme av mangoträd. Dynor ingår. Det finns inte två stycken som är exakt likadana i färg eller form. I likhet med många naturmaterial ”lever” rottingen i möbeln och efter viss tid uppstår en vacker patina beroende på var möbeln placerats, hur ofta den använts och hur skötseln har efterlevts.
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
Mittdel Kullen passar för inomhusmiljöer och är av äkta rotting med en stomme av mangoträd. Dynor ingår. Det finns inte två stycken som är exakt likadana i färg eller form. I likhet med många naturmaterial ”lever” rottingen i möbeln och efter viss tid uppstår en vacker patina beroende på var möbeln placerats, hur ofta den använts och hur skötseln har efterlevts.
Skötsel Borsta av med en mjuk borste och torka därefter med en fuktig trasa.
Recensioner
Yvonn C NVerifierad köpare
för 8 år sedanKompletterade vår Kullen soffa med ytterligare en del i vårt vinterbonade uterum där soffan passar fantastiskt bra . Bekväm att sitta i men man skall vara medveten om att den är ganska låg i ryggen
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 575676 |
| Kollektion | Days |
| Färg | Grå |
| Dynfärg | Beige |
| Djup | 800 mm |
| Höjd | 690 mm |
| Material | Rotting |
| Dyna ingår | Ja |
| Sittdjup | 610 mm |
| Sitthöjd | 390 mm |
| Serie | Kullen |
| Typ | Mittdel |
| Vikt | 10 kg |
| Bredd | 650 mm |
| Ställbar | Nej |
| Hopfällbar | Nej |
| Antal Sittplatser | 1 |
| EAN-nr | 7319075756761 |


