Mittdel Hillerstorp Monte CarloBrun
2 495 kr

Monte Carlo
Brun
2 495 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Mittdel Monte Carlo från Hillerstorp är en soffmodul som gör att du kan bygga ut din modulsoffa Monte carlo. Serien Monte Carlo är en modulsoffa i stort format som till skillnad från många andra möbler i konstrotting har en välvd rundad design. Denna mittdel är tillverkad av 2-trådig konstrottingen (Quato™). Tack vare alla de delar Monte Carlo består av kan du själv bygga allt från en enkel soffa till en stor soffgrupp.
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
Mittdel Monte Carlo från Hillerstorp är en soffmodul som gör att du kan bygga ut din modulsoffa Monte carlo. Serien Monte Carlo är en modulsoffa i stort format som till skillnad från många andra möbler i konstrotting har en välvd rundad design. Denna mittdel är tillverkad av 2-trådig konstrottingen (Quato™). Tack vare alla de delar Monte Carlo består av kan du själv bygga allt från en enkel soffa till en stor soffgrupp.
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 35411 |
| Färg | Brun |
| Material | Konstrotting |
| Bredd | 640 mm |
| Serie | Monte Carlo |
| Typ | Mittdel |
| Höjd | 700 mm |
| Sittdjup | 640 mm |
| Sitthöjd | 310 mm |
| Djup | 900 mm |
| Kollektion | Days |
| Dyna ingår | Nej |
| Höjd armstöd | 42 cm |
| Sittbredd | 640 mm |
| Montering | Nej |
| Hopfällbar | Nej |
| Antal Sittplatser | 1 |
| EAN-nr | 7319070354115 |

