Mittdel Hillerstorp Oxelunda
4 879 kr

Oxelunda
4 879 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

En bekväm och modulär mittdel som kan kombineras med flera olika element i Oxelunda serien. Tillverkad av aluminium. Ljusgrå dyna i polyester med quickdry foam i sitsen. Quickdry är ett unikt fyllnadsmaterial med snabb upptorkningsförmåga och god sittkomfort. Det är andningsbart, har öppen cellstruktur och är väderbeständigt och fungerar därför optimalt för utomhusmöbler.
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
En bekväm och modulär mittdel som kan kombineras med flera olika element i Oxelunda serien. Tillverkad av aluminium. Ljusgrå dyna i polyester med quickdry foam i sitsen. Quickdry är ett unikt fyllnadsmaterial med snabb upptorkningsförmåga och god sittkomfort. Det är andningsbart, har öppen cellstruktur och är väderbeständigt och fungerar därför optimalt för utomhusmöbler.
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 9905 |
| Färg | Grå |
| Djup | 740 mm |
| Höjd | 720 mm |
| Längd | 720 mm |
| Material | Aluminium |
| Dyna ingår | Ja |
| Sittdjup | 670 mm |
| Sitthöjd | 390 mm |
| Sittbredd | 740 mm |
| Serie | Oxelunda |
| Typ | Mittdel |
| Bredd | 740 mm |
| Garanti | 1 år |
| EAN-nr | 7319070099054 |


