Mittdel Hillerstorp WisconsinGrå/Brun
2 895 kr

Wisconsin
Grå/Brun
2 895 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Bygg din egen drömgrupp (eller gör loungegruppen Wisconsin större)! Det är inte alltid du hittar utemöbler som passar just din uteplats. Men genom att fritt kunna kombinera olika moduler har du möjligheten att själv bestämma gruppens storlek och utseende. På så vis kan du bygga en unik utegrupp till din trädgård. Dynor ingår!
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
Bygg din egen drömgrupp (eller gör loungegruppen Wisconsin större)! Det är inte alltid du hittar utemöbler som passar just din uteplats. Men genom att fritt kunna kombinera olika moduler har du möjligheten att själv bestämma gruppens storlek och utseende. På så vis kan du bygga en unik utegrupp till din trädgård. Dynor ingår!
Alla konstrottingmöbler från Hillerstorp används uteslutande Quató™-fiber. Quató™ uppvisar hög beständighet mot kyla, värme och UV-strålning. Konstrottingen har dessutom optimerats för god sittkomfort. Möblerna bör förstås hållas rena, men behöver i övrigt inget särskilt underhåll.
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 253689 |
| Färg | Grå/Brun |
| Typ | Mittdel |
| Material | Konstrotting |
| Ställbar | Nej |
| Höjd | 66 cm |
| Bredd | 640 mm |
| TM artikelnummer | 501275 |
| Höjd armstöd | 64 cm |
| Djup | 800 mm |
| Hopfällbar | Nej |
| Dyna ingår | Ja |
| Sittdjup | 640 mm |
| Sitthöjd | 390 mm |
| Antal Sittplatser | 1 |
| Höjd | 660 mm |
| Dynfärg | Svart |
| Serie | Wisconsin |
| EAN-nr | 7319072536892 |

