Pall Hillerstorp Kullen Antikgrå Naturrotting
1 899 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Pall Kullen passar för inomhusmiljöer och är av äkta rotting med en stomme av mangoträd. Det finns inte två stycken som är exakt likadana i färg eller form. I likhet med många naturmaterial ”lever” rottingen i möbeln och efter viss tid uppstår en vacker patina beroende på var möbeln placerats, hur ofta den använts och hur skötseln har efterlevts.
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
Pall Kullen passar för inomhusmiljöer och är av äkta rotting med en stomme av mangoträd. Det finns inte två stycken som är exakt likadana i färg eller form. I likhet med många naturmaterial ”lever” rottingen i möbeln och efter viss tid uppstår en vacker patina beroende på var möbeln placerats, hur ofta den använts och hur skötseln har efterlevts.
Skötsel Borsta av med en mjuk borste och torka därefter med en fuktig trasa.
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 575162 |
| Kollektion | Days |
| Färg | Grå |
| Höjd | 360 mm |
| Längd | 71 cm |
| Material | Konstrotting |
| Sitthöjd | 360 mm |
| Serie | Kullen |
| Typ | Pall |
| Vikt | 5 kg |
| Bredd | 35 cm |
| EAN-nr | 7319075751629 |


