Positionsfåtölj Hillerstorp CeciliaVit
2 395 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Positionsfåtölj Hillerstorp Cecilia är en svensktillverkad 7-positionsfåtölj med armstöd. Fåtöjen är tillverkad i vitlaserad FSC-certifierad kärnfuru från Norrland.
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
Positionsfåtölj Hillerstorp Cecilia är en svensktillverkad 7-positionsfåtölj med armstöd. Fåtöjen är tillverkad i vitlaserad FSC-certifierad kärnfuru från Norrland.
FSC
Forest Stewardship Council. FSC uppmuntrar till miljöanpassat, samhällsnyttigt och ekonomiskt livskraftigt bruk av världens skogar.
Forest Stewardship Council. FSC uppmuntrar till miljöanpassat, samhällsnyttigt och ekonomiskt livskraftigt bruk av världens skogar.
Dokument
Recensioner
Stefanie BVerifierad köpare
för 3 år sedanJättefina stolar! Bara tråkigt tycker jag att man behöver separat köpa till utomhus möbeltassar och att man inte blir informerad om det vid köpet av stolarna. Borde följa med stolarna givet priset. De flesta tänker nog ha stolarna på altanen/ uteplats och inte på gräsmattan.
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 5711077 |
| Kollektion | Småland |
| Färg | Vit |
| Djup | 690 mm |
| Höjd | 1080 mm |
| Material | Furu |
| Sittdjup | 460 mm |
| Sitthöjd | 440 mm |
| Serie | Cecilia |
| Typ | Stol |
| Bredd | 640 mm |
| Ställbar | Ja |
| Hopfällbar | Ja |
| EAN-nr | 7319075711777 |

