Soffa Hillerstorp Ekeryd
11 995 kr
8 499 krSpara 29 %Kampanj30 tim kvar!

Ekeryd
8 499 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

En bekväm och modern möbel i nätt utförande. Tillverkad av aluminium som flätats med akrylrep. Dynor i olefin med quickdry foam i sitsen. Quickdry är ett unikt fyllnadsmaterial med snabb upptorkningsförmåga och god sittkomfort. Det är andningsbart, har öppen cellstruktur och är väderbeständigt och fungerar därför optimalt för utomhusmöbler.
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
En bekväm och modern möbel i nätt utförande. Tillverkad av aluminium som flätats med akrylrep. Dynor i olefin med quickdry foam i sitsen. Quickdry är ett unikt fyllnadsmaterial med snabb upptorkningsförmåga och god sittkomfort. Det är andningsbart, har öppen cellstruktur och är väderbeständigt och fungerar därför optimalt för utomhusmöbler.
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 4010906038 |
| Färg | Grå |
| Garanti | 1 år |
| Material | Aluminium |
| Serie | Ekeryd |
| Typ | Soffa |
| Djup | 780 mm |
| Höjd | 780 mm |
| Längd | 780 mm |
| Sitthöjd | 380 mm |
| Bredd | 1460 mm |
| EAN-nr | 7319079060383 |



