Soffa PLUS Siesta Living 150 cm Svart
Nyhet

Siesta Living 150 cm Svart

Beskrivning
Enkel och stilren soffa som är idealisk för din favoritplats i trädgården, på terrassen, altanen, eller vid entrén för att njuta av uterummet under varma sommardagar och svala kvällar.
Den eleganta designen med träplankor passar perfekt in i tidens trend och har ett tidlöst utseende med en modern touch.
Soffan har ett grovt och rustikt utseende som kan mjukas upp med mysiga kuddar och filtar.
Med soffa, stol, bord, bänk och pall från Siesta Living serien kan du skapa en mysig liten lounge som inbjuder till mys och umgänge för hela familjen.
Plankor:
- 42×56 mm.
- Fungicidbehandlad och grundmålat 2 gånger svart.
- Närmaste RAL9005 – vattenbaserad.
- Art.nr. 19816-15.
Soffa:
- Längd 150 cm – bredd 70 cm.
- Rygghöjd 74 cm.
- Sitthöjd 42 cm.
- Sittplatser: 2.
Underrede:
- 30×50 mm galvaniserat stål – pulverlackerat m/struktur svart RAL9005.
Der är möjligt att fästa soffan med t.ex. M8 mm bultar/skruvar – bultarnas längd berror på om soffan ska fästas i kakel/betong eller trä (kan köpas i de flesta byggvaruhus).
Levereras som 'Montera själv'.
Specifikationer:
- Längd (cm): 150
- Färg: Svart RAL 9005
- Antal sittplatser: 2
- FSC-märkning: FSC MIX 70%
- Material: Trä / Stål
- Yta: Grundmålad / Galvaniserad och pulverlackerad m/struktur
- Bredd (cm): 70
- Max belastning (kg): 180
- Höjd (cm): 42 / 74
- CE-märkning: Nej
Egenskaper
| Varumärke | PLUS |
| Art.Nr. | 19650-15 |
| Färg | Svart |
| Höjd | 74 cm |
| Längd | 150 cm |
| Material | Trä |
| Bredd | 700 mm |
| Max Belastning | 180 Kg |
| Yta | Grundmålat och galvaniserat |
| Materialtyp | Trä |
| Antal Sittplatser | 2 |
| Bredd | 70 cm |
| EAN-nr | 5703393751966 |
