Solsäng Hillerstorp Nydala
fr.3 349 kr
Välj variant

Nydala
3 349 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
Solsäng Nydala i aluminium och textilene.
Days
Kom igång med utomhuslivet med DAYS! Kollektionen gör det lätt att njuta under sommarhimlen. Här hittas smarta möbler med både funktion och formgivning som passar där utrymmet ibland är litet men upplevelsen alltid ska vara stor. På balkongen i stan, lilla altanen på landet eller nere på bryggan.
Specifikation
- Utdragbar: Nej
- Serie: Nydala
- Materialdetalj: Textilen;Teak
- Material: Aluminium
- Montering krävs: Nej
- Ställbar: Ja
- Hopfällbar: Nej
Mått
- Sittbredd: 61 cm
- Sitthöjd: 31 cm
- Bredd: 61 cm
- Sittdjup: 119 cm
- Höjd: 31 cm
- Höjd armstöd: 50 cm
- Längd: 197 cm
Dokument
Recensioner
Göran RVerifierad köpare
för 1 år sedanFin och bra solsäng
Berne ÖVerifierad köpare
för 2 år sedanSusanne SVerifierad köpare
för 6 år sedanStämde bra med bilden
Göte V CVerifierad köpare
för 7 år sedanBra produkt till rätt pris
+ snabb leverans
Ulf C E AVerifierad köpare
för 7 år sedanLite hårda att ligga på en längre stund! Regnvattnet ligger kvar. Teakdelarna behöver oljas ofta.
+ Snygga
- Lite trånga
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Färg | Sand, Svart/Teak, Vit/Teak |
| Typ | Solsäng |
| Material | Textilene/Aluminium |
| Ställbar | Ja |
| Höjd | 765 mm |
| Längd | 1970 mm |
| Bredd | 610 mm |
| Kollektion | Days |
| Serie | Nydala |
| Sittdjup | 1190 mm |
| Antal Liggplatser | 1 |
| Topptestad | Ja |
| Djup | 310 mm |
| Hjul | Nei |
| Hopfällbar | Nej |
| Sitthöjd | 310 mm |

