Solsäng Venture Home Little John Justerbart Ryggstöd, Svart/Akacia
Rek. pris 2 899 kr
2 655 kr
Se priset!

Little John Justerbart Ryggstöd, Svart/Akacia
2 655 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Solsäng med armstöd från Venture Home. Ram, armstöd och ben i akacian och rygg samt liggdel är i svart rep. Manuel upp/nedfällning av rygg. Lättare montering krävs.
Varumärke
Venture HomeBeskrivning
Solsäng med armstöd från Venture Home. Ram, armstöd och ben i akacian och rygg samt liggdel är i svart rep. Manuel upp/nedfällning av rygg. Lättare montering krävs.
Skötselråd:
Våra rep är kvalitetsspunna polyesterrep som är lätta att rengöra. Möblerna är behandlade för att klara 500-2000 timmar. Vi rekommenderar såpa och vatten för rengöring. Låt lufttorka. För de områdena som är svårare att komma åt kan en liten borste användas försiktigt. Använd aldrig högtryckstvätt eller starka kemikalier för att rengöra repet. För att dina utemöbler i Akacia/hårdträ ska bibehålla sin finish bör de oljebehandlas. Eftersom träslagen i sig inte är lika feta av naturen behöver de oljas lite då och då, även under säsong.
Fördelar: Solsäng Venture Home Little John Justerbart Ryggstöd, Svart/Akacia
- Designikon med akacia och svart rep
- Lätt att rengöra med såpa och vatten
- Behandlad för att klara 500-2000 timmar utomhus
Våra rep är kvalitetsspunna polyesterrep som är lätta att rengöra. Möblerna är behandlade för att klara 500-2000 timmar. Vi rekommenderar såpa och vatten för rengöring. Låt lufttorka. För de områdena som är svårare att komma åt kan en liten borste användas försiktigt. Använd aldrig högtryckstvätt eller starka kemikalier för att rengöra repet. För att dina utemöbler i Akacia/hårdträ ska bibehålla sin finish bör de oljebehandlas. Eftersom träslagen i sig inte är lika feta av naturen behöver de oljas lite då och då, även under säsong.
Fördelar: Solsäng Venture Home Little John Justerbart Ryggstöd, Svart/Akacia
- Designikon med akacia och svart rep
- Lätt att rengöra med såpa och vatten
- Behandlad för att klara 500-2000 timmar utomhus
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Venture Home |
| Art.Nr. | 9606-076 |
| Färg | Akacia/Svart |
| Typ | Solsäng |
| Material | Akacia/Rep |
| Ställbar | Nej |
| Höjd | 550 mm |
| Bredd | 2000 mm |
| Montering | Ja |
| Rygghöjd | 20 cm |
| Serie | Little John |
| Användningsområde | Utomhus |
| Djup | 730 mm |
| Hopfällbar | Nej |
| Sittdjup | 1160 mm |
| Sitthöjd | 350 mm |
| Sittbredd | 600 mm |
| Antal Liggplatser | 1 |
| Hjul | Nej |
| EAN-nr | 7350107080768 |






