Stapelstol Hillerstorp Hånger
fr.1 029 kr
Välj variant

Hånger
1 029 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
Stapelstol från Hillerstorp i aluminium och textilene.
Tillverkad i aluminium med sits- och rygg i textilene. Stolen är stapelbar för enkel och smidig förvaring.
Days
Kom igång med utomhuslivet med DAYS! Kollektionen gör det lätt att njuta under sommarhimlen. Här hittas smarta möbler med både funktion och formgivning som passar där utrymmet ibland är litet men upplevelsen alltid ska vara stor. På balkongen i stan, lilla altanen på landet eller nere på bryggan.
Specifikationer
- Serie: Hånger
- Montering krävs: Nej
- Material: Aluminium
Mått
- Djup: 61 cm
- Höjd: 90 cm
- Sittbredd: 40 cm
- Sittdjup: 46 cm
- Sitthöjd: 45 cm
- Höjd för ryggstöd: 50 cm
- Bredd: 55 cm
Produktdeklaration
- Varumärke: Hillerstorp
- Registrerat firmanamn: Hillerstorps Trä Aktiebolag
- Postadress: 33573
- Kontakt: info@hillerstorp.se
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Kollektion | Days |
| Djup | 610 mm |
| Höjd | 900 mm |
| Längd | 610 mm |
| Material | Aluminium/Textilene |
| Sittdjup | 466 mm |
| Sitthöjd | 450 mm |
| Sittbredd | 400 mm |
| Serie | Hånger |
| Typ | Stapelstol |
| Bredd | 550 mm |
| Dyna ingår | Nej |
| Montering | Nej |
| Rygghöjd | 50 cm |
| Materialtyp | Aluminium |
| Ställbar | Nej |
| Hopfällbar | Nej |
| Färg | Svart/Grå, Vit/Grå/Beige |

