Stol Hillerstorp Liljearp
fr.2 895 kr
Välj variant
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Stol Liljearp från Hillerstorp är en modern och retroinspirerad stol. Denna stol är gjord i naturrotting med en svart metallstomme. Stolen är stapelbar. Naturrotting är ett material som egentligen inte behöver någon speciell skötsel, men undvik allt för stora temperaturväxlingar och förvara möbeln i en torr miljö.
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
Stol Liljearp från Hillerstorp är en modern och retroinspirerad stol. Denna stol är gjord i naturrotting med en svart metallstomme. Stolen är stapelbar. Naturrotting är ett material som egentligen inte behöver någon speciell skötsel, men undvik allt för stora temperaturväxlingar och förvara möbeln i en torr miljö.
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Rygghöjd | 44 cm |
| Kollektion | Days |
| Djup | 610 mm |
| Höjd | 830 mm |
| Material | Natturrotting/Stål |
| Dyna ingår | Nej |
| Sittdjup | 440 mm |
| Sitthöjd | 470 mm |
| Sittbredd | 450 mm |
| Serie | Liljearp |
| Typ | Stol |
| Bredd | 530 mm |
| Ställbar | Nej |
| Hopfällbar | Nej |
| Färg | Natur, Svart, Vit |
