Trädgårdssoffa Eden Wood Grevie Parkbänk Trä UteVinröd
3 200 kr
2 719 krSpara 15 %Kampanj
Vald variant
Färg:
Vinröd

Grevie Parkbänk Trä Ute
Vinröd
2 719 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
Eden WoodBeskrivning
Skötselråd
- Skydda trädgårdssoffan från fukt och regn, då trädgårdssoffan trä inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av trädgårdssoffan regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara trädgårdssoffan inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka trädgårdssoffan innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver trädgårdssoffan målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
Tillverkad i FSC-certifierad norrländsk kärnfuru i vår fabrik i Örkelljunga/Skåne.
- Skydda trädgårdssoffan från fukt och regn, då trädgårdssoffan trä inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av trädgårdssoffan regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara trädgårdssoffan inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka trädgårdssoffan innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver trädgårdssoffan målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
Tillverkad i FSC-certifierad norrländsk kärnfuru i vår fabrik i Örkelljunga/Skåne.
Recensioner
SandraVerifierad köpare
för 2 dagar sedanLåter bra med svenskt trä osv men Krokiga "brädor". Förborrade hål som inte matchade med hålen i "brädorna" så kanterna blev inte raka, såg inte klokt ut, jag fick skruva om så det blev någorlunda rakt. Blev inte alls så stabil som jag hoppades på. Hade lika gärna kunnat köpa billigare från Chili och fått samma kvalitet. Fin färg är det enda positiva. Besviken med tanke på pris och marknadsföring av svenskt trä och kvalitet, man tror ju att det ska vara bättre.
+ Färg
- Sned
Egenskaper
| Varumärke | Eden Wood |
| Art.Nr. | EW 0820-35 |
| Material | Svensk Norrlandsfuru FSC Mix |
| Bredd | 1400 mm |
| Färg | Vinröd |
| Bredd | 140 cm |
| Produkttyp | Trädgårdssoffa |
| Serie | Grevie |
| Höjd | 83 cm |
| Djup | 75 cm |


