Trädgårdssoffa Eden Wood Grevie Parkbänk Trä UteFärg: Havsblå
Nyhet
4 200 kr
Vald variant
Färg:
Havsblå

Grevie Parkbänk Trä Ute
Färg: Havsblå
4 200 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
Eden WoodBeskrivning
Klassisk trädgårdsbänk från Eden Wood
Skötselråd
- Skydda trädgårdssoffan från fukt och regn, då trädgårdssoffan trä inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av trädgårdssoffan regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara trädgårdssoffan inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka trädgårdssoffan innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver trädgårdssoffan målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
Tillverkad i FSC-certifierad norrländsk kärnfuru i vår fabrik i Örkelljunga/Skåne.
- Skydda trädgårdssoffan från fukt och regn, då trädgårdssoffan trä inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av trädgårdssoffan regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara trädgårdssoffan inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka trädgårdssoffan innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver trädgårdssoffan målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
Tillverkad i FSC-certifierad norrländsk kärnfuru i vår fabrik i Örkelljunga/Skåne.
Recensioner
SandraVerifierad köpare
för 1 vecka sedanLåter bra med svenskt trä osv men Krokiga "brädor". Förborrade hål som inte matchade med hålen i "brädorna" så kanterna blev inte raka, såg inte klokt ut, jag fick skruva om så det blev någorlunda rakt. Blev inte alls så stabil som jag hoppades på. Hade lika gärna kunnat köpa billigare från Chili och fått samma kvalitet. Fin färg är det enda positiva. Besviken med tanke på pris och marknadsföring av svenskt trä och kvalitet, man tror ju att det ska vara bättre.
+ Färg
- Sned
Egenskaper
| Varumärke | Eden Wood |
| Art.Nr. | EW 0820-9 |
| Färg | Havsblå |
| Tillverkarens Art.Nr. | EW 0820-9 |
| Material | Norrlandsfuru FSC /Varmgalvat stativ |
| Sitthöjd | 44 cm |
| Bredd | 140 cm |
| Sittdjup | 40 cm |
| Sittbredd | 140 cm |
| Typ | Trädgårdssoffa |
| Serie | Grevie |
| Höjd | 83 cm |
| Djup | 75 cm |


