Trädgårdssoffa Trä Hillerstorp Solvik Vitlaserad Utomhus
3 295 kr
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
Svensktillverkad 3-sitssoffa i vitlaserad kärnfuru från Norrland.
3-sitssoffa i serien Solvik som passar var som helst i trädgården eller på uteplatsen. Denna charmiga soffa passar till gruppen Solvik men kan också användas som solitär möbel var som helst i trädgården. Tillverkad i vitlaserad furu. Sitthöjd: 49 cm.
Skötselråd
- Skydda möbeln från fukt och regn, då möbeln inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av möbeln regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara möbeln inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka möbeln innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver möbeln målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
Fördelar: Trädgårdssoffa Trä Hillerstorp Solvik Vitlaserad Utomhus
- Svensktillverkad i kärnfuru från Norrland
- Passar var som helst i trädgården eller på uteplatsen
- Plats för upp till 4 personer
Skötselråd
- Skydda möbeln från fukt och regn, då möbeln inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av möbeln regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara möbeln inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka möbeln innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver möbeln målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
Fördelar: Trädgårdssoffa Trä Hillerstorp Solvik Vitlaserad Utomhus
- Svensktillverkad i kärnfuru från Norrland
- Passar var som helst i trädgården eller på uteplatsen
- Plats för upp till 4 personer
Dokument
Recensioner
Britta PVerifierad köpare
för 2 år sedanMycket nöjd. Det var lätt att montera och möbeln är stadig. Det är dock synd att kvistarna inte är behandlade och syns genom färgen.
Annette OVerifierad köpare
för 5 år sedanKlurig att sätta ihop, pga att det fanns trärester kvar i skruvhålen. Så det skapade en viss frustration och lite irritation.
+ Snygg sommarutemöbel
- Inget, förutom soffan då
Lars R BVerifierad köpare
för 7 år sedanSoffan var fin men det saknades vissa skruvar. Vi hann åka hem från landet innan de kom. Det var lite trist. Leveransen som sådan var punktlig och bra.
Fredrik M A S HVerifierad köpare
för 7 år sedanLättmonterat och stabilt/gediget.
Per Å NVerifierad köpare
för 8 år sedanSkön att sitta i
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 750377 |
| Kollektion | Småland |
| Färg | Vitlaserad |
| Djup | 580 mm |
| Höjd | 820 mm |
| Material | Furu |
| Sittdjup | 450 mm |
| Sitthöjd | 490 mm |
| Serie | Solvik |
| Typ | Soffa |
| Bredd | 1640 mm |
| Ställbar | Nej |
| Hopfällbar | Nej |
| Antal Sittplatser | 4 |
| EAN-nr | 7319077503776 |




