Utefåtölj Fritab Easy Utomhus
fr.9 990 kr
Välj variant

Easy Utomhus
9 990 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Fåtölj Easy från Fritab. Dynorna är vattenavstötande och mögelavvisande vilket gör dem lättskötta och långlivade. Dynorna kan avlägsnas vid behov. Ouickdryfoam och underrede av aluminium. Serien Easy finns både som fåtölj och 3-sits soffa.
Varumärke
FritabBeskrivning
Fåtölj Easy från Fritab. Dynorna är vattenavstötande och mögelavvisande vilket gör dem lättskötta och långlivade. Dynorna kan avlägsnas vid behov. Ouickdryfoam och underrede av aluminium. Serien Easy finns både som fåtölj och 3-sits soffa.
Specifikationer
- Fyllning: Quickdry foam
- Yttertyg: Spinnfärgad Dralon/Akryl
- Underrede: Aluminium
- Tvättråd: Vatten eller diskmedel vid svårare fläckar
- Certifiering: Oeko-Tex Standard 100
Mått
- Längd: 88 cm
- Djup: 82 cm
- Höjd: 80 cm
Skötselråd
Torka av fåtöljen med en torr trasa efter en regnskur, 30 minuter senare är de sittbara igen. Kan stå ute alla årstider.
- Fyllning: Quickdry foam
- Yttertyg: Spinnfärgad Dralon/Akryl
- Underrede: Aluminium
- Tvättråd: Vatten eller diskmedel vid svårare fläckar
- Certifiering: Oeko-Tex Standard 100
Mått
- Längd: 88 cm
- Djup: 82 cm
- Höjd: 80 cm
Skötselråd
Torka av fåtöljen med en torr trasa efter en regnskur, 30 minuter senare är de sittbara igen. Kan stå ute alla årstider.
Egenskaper
| Varumärke | Fritab |
| Art.Nr. | Easy01,1056F |
| Serie | Easy |
| Typ | Fåtölj |
| Färg | Flanelle, Sooty, Vit/Beige |
| Material | Akryl/Aluminium, Aluminium/Quickdry foam/Sunbrella tyg |
| Djup | 820, 850 mm |
| Höjd | 630, 850 mm |
| Mått | 63x82, 80x85 cm |
| Bredd | 800, 820 mm |
| Sittdjup | 76 cm |
| Sitthöjd | 43 mm |
| Sittbredd | 75 cm |
