Utesoffa Eden Wood Holmsund Vit

Holmsund Vit

Beskrivning
- Skydda möbeln från fukt och regn, då möbeln inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av möbeln regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara möbeln inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka möbeln innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver möbeln målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
Material: Svensk Norrlandsfuru FSC Mix
Recensioner
Jag beställde soffan för att den har en klassisk, tidlös design. Den första leveransen hade en kraftig transportskada. Jag reklamerade, ni skickade snabbt en ny. Så långt har jag inget att anmärka på. När jag byggde ihop soffan visade det sig att 1) materialsatsen var fel 2) finishen var dålig. Materialsatsen innehöll fel skruvar. Den är avsedd för en fåtölj, inte soffa. Finishen på målningen är bitvis dålig: färgen har runnit under torkningen. Sitsen har dålig passform och måste tvingas på plats. Jag reklamerade materialsatsen den 10 juni. Ni har kvitterat mottagande, därefter har jag inte hört något på 2 veckor. Däremot har ni skickat 5 mejl med reklam för andra varor under den tiden. Vänligen sluta med det; jag kommer inte att göra nya beställningar efter denna upplevelse. Hälsningar Erik van den Bos
Egenskaper
| Varumärke | Eden Wood |
| Art.Nr. | EW 0132-5 |
| Rygghöjd | 86 cm |
| Färg | Vit |
| Djup | 690 mm |
| Höjd | 890 mm |
| Material | Furu |
| Sittdjup | 480 mm |
| Sitthöjd | 430 mm |
| Sittbredd | 1420 mm |
| Serie | Holmsund |
| Typ | Soffa |
| Bredd | 1500 mm |
| Ställbar | Nej |
| Hopfällbar | Nej |
| Antal Sittplatser | 3 |
| EAN-nr | 7393260025467 |

