Halogeninfravärmare Frico IHW
fr.3 675 kr
Se priset!
Välj variant

IHW
3 675 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Halogeninfravärmare Frico IHW är det perfekta valet för utsatta utomhusmiljöer där snygg design är viktig som exempelvis altaner, uteserveringar etc. Värmaren är lättplacerad tack vare sin kompakta konstruktion. Den smarta designen ger ett stilrent intryck och produkten smälter väl in i prestigefyllda utomhusmiljöer. Halogeninfravärmare Frico IHW ger en behaglig värme i vistelsezonen från nära håll och en bred värmespridning.
Varumärke
FricoBeskrivning
Halogeninfravärmare Frico IHW är det perfekta valet för utsatta utomhusmiljöer där snygg design är viktig som exempelvis altaner, uteserveringar etc. Värmaren är lättplacerad tack vare sin kompakta konstruktion. Den smarta designen ger ett stilrent intryck och produkten smälter väl in i prestigefyllda utomhusmiljöer. Halogeninfravärmare Frico IHW ger en behaglig värme i vistelsezonen från nära håll och en bred värmespridning.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Frico |
| Effekt/prestanda | 1000, 1500, 2000 W |
| Utförande | Hängande |
| IP-Klassning | IP44 |
| Produkttyp | Värmestrålare |
| Serie | IHW |
| Färg | Grå |
| Höjd | 169 mm |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 77 mm |
| Ström | 4,3, 6,5 A |
| Vikt | 1,9, 2,5 kg |
| Bredd | 500, 676 mm |
| Max Temperatur | 2200 °c |
