Terrassvärmare Fornorth Tube 11kW Gasdriven
Rek. pris 5 790 kr
fr.3 895 kr
Se priset!
Välj variant

Tube 11kW Gasdriven
3 895 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Fornorth Terrassvärmare Tube, 11kW gasdriven. Med Fornorth Terrassvärmare Tube 11kW kan du njuta av en behaglig kväll och stanna kvar i trädgården, på terrassen eller balkongen när temperaturen sjunker.
Varumärke
FornorthBeskrivning
Fornorth Terrassvärmare Tube, 11kW gasdriven. Med Fornorth Terrassvärmare Tube 11kW kan du njuta av en behaglig kväll och stanna kvar i trädgården, på terrassen eller balkongen när temperaturen sjunker.
Terrassvärmaren ger effektivt extra värme, tillräcklig belysning och en behaglig atmosfär till ditt utomhusutrymme. Terrassvärmaren är därför idealisk för både festliga tillfällen och avslappnade stunder. Den här 13 kilowatt gasdrivna terrassvärmaren är tillverkad
av stål och aluminium. Lågan som brinner i röret är omgiven av en säker ram. Fornorth Terrassvärmare Tube 11kW är 180 cm lång och 54 cm bred.
Den här gasdrivna terrassvärmaren håller dig varm och mysig långt in på hösten. Gasflaskan får inte anslutas direkt till värmaren utan tryckregulator. Tryckregulatorn ingår inte i leveransen, men en tilläggsprodukt måste köpas innan produkten används. Dessutom måste produkten testas för gasläckage enligt instruktionerna i manualen innan enheten säkert kan startas och tas i drift.
Produktinformation:
- Material: stål, aluminium
- Effekt: 11kW
- Vikt: 17 kg
- Höjd: 180cm
- Bredd: 54cm
- EN 14543
Mått på paketet:
- Vikt: 20kg
- Längd: 98cm
- Höjd: 58cm
- Bredd: 53cm
av stål och aluminium. Lågan som brinner i röret är omgiven av en säker ram. Fornorth Terrassvärmare Tube 11kW är 180 cm lång och 54 cm bred.
Den här gasdrivna terrassvärmaren håller dig varm och mysig långt in på hösten. Gasflaskan får inte anslutas direkt till värmaren utan tryckregulator. Tryckregulatorn ingår inte i leveransen, men en tilläggsprodukt måste köpas innan produkten används. Dessutom måste produkten testas för gasläckage enligt instruktionerna i manualen innan enheten säkert kan startas och tas i drift.
Produktinformation:
- Material: stål, aluminium
- Effekt: 11kW
- Vikt: 17 kg
- Höjd: 180cm
- Bredd: 54cm
- EN 14543
Mått på paketet:
- Vikt: 20kg
- Längd: 98cm
- Höjd: 58cm
- Bredd: 53cm
Egenskaper
| Varumärke | Fornorth |
| Art.Nr. | 6438543003952F |
| Effekt | 11000 W |
| Garanti | 12 månader |
| Material | Aluminium/Stål |
| Typ | Terrasvärmare |
| Höjd | 180 cm |
| Höjd | 1800 mm |
| Längd | 54 cm |
| Vikt | 17 kg |
| Bredd | 54 cm |
| Bredd | 540 mm |
| Färg | Rostfritt, Svart |
