Terrassvärmare Fornorth Wall Heater Premium 2000W
2 990 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Fornorth Wall Heater Premium 2000 W ger extra värme till kalla och mörka kvällar och förlänger säsongen på terrassen och balkongen. Den väggmonterade värmaren är ett utmärkt val, särskilt för en terrass eller balkong med begränsat utrymme.
Varumärke
FornorthBeskrivning
Fornorth Wall Heater Premium 2000 W ger extra värme till kalla och mörka kvällar och förlänger säsongen på terrassen och balkongen. Den väggmonterade värmaren är ett utmärkt val, särskilt för en terrass eller balkong med begränsat utrymme.
Den här elektriska terrassvärmaren på 2000 watt har två kolfiberbrännare. Uteplatsvärmaren är lätt att ansluta till elnätet med en 1,6 m lång kabel. Fornorth Wall Heater Deluxe 2000 W levereras med en fjärrkontroll för dess drift. Dessutom har värmaren en 30-graders justering för höger/vänster för att hitta rätt uppvärmningsvinkel.
Produktinformation
- 2 st kolfibervärmare
- 1,6 m kabel
- 30-graders justering till höger/vänster
- IPX4-klassificering
- Manuell kontroll
- Fjärrkontroll
- Svart färg
- Effekt: 1000-2000WCE / GS / ROHS
- Vikt: 2 kg
- Höjd: 62 cm
- Bredd: 32 cm
- Djup: 16 cm
Förpackningens mått
- Vikt: 3 kg
- Längd: 67 cm
- Höjd: 32 cm
- Bredd: 30 cm
Produktinformation
- 2 st kolfibervärmare
- 1,6 m kabel
- 30-graders justering till höger/vänster
- IPX4-klassificering
- Manuell kontroll
- Fjärrkontroll
- Svart färg
- Effekt: 1000-2000WCE / GS / ROHS
- Vikt: 2 kg
- Höjd: 62 cm
- Bredd: 32 cm
- Djup: 16 cm
Förpackningens mått
- Vikt: 3 kg
- Längd: 67 cm
- Höjd: 32 cm
- Bredd: 30 cm
Egenskaper
| Varumärke | Fornorth |
| Art.Nr. | 6438543004300 |
| Effekt/prestanda | 2000 W |
| Färg | Svart |
| Utförande | Hängande |
| IP-Klassning | IPX4 |
| Tillverkarens Art.Nr. | 6438543004300 |
| Material | Stål/Aluminium |
| Produkttyp | Terrassvärmare |
| Kabellängd | 1,6 m |
| Spänning | 240 V |
| Djup | 160 mm |
| Höjd | 620 mm |
| Vikt | 2 kg |
| Bredd | 320 mm |
| EAN-nr | 6438543004300 |




