Terrassvärmare Hortus för Parasoll 2000W
1 360 kr
Se priset!
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Terrassvärmare från Hortus som monteras under parasoll eller på en stång. Värmaren har tre separata värmare med infraröda halogenrör som tänds individuellt (650/1300/2000 watt). På ovansidan av varje värmare finns en speciell beläggning som ser till att parasollen inte skadas. Det smarta beslaget gör det snabbt att montera värmaren på parasollstången utan att ta ut parasollet ur sin fot.
Varumärke
HortusBeskrivning
Terrassvärmare från Hortus som monteras under parasoll eller på en stång. Värmaren har tre separata värmare med infraröda halogenrör som tänds individuellt (650/1300/2000 watt). På ovansidan av varje värmare finns en speciell beläggning som ser till att parasollen inte skadas. Det smarta beslaget gör det snabbt att montera värmaren på parasollstången utan att ta ut parasollet ur sin fot.
Information
- Starttid för full effekt: 5 sekunder
- Räckvidd: 4-5 m2
- Passar till: Stänger från Ø30-60 mm
- Godkänd enligt: CE, LVD & EMC
- Starttid för full effekt: 5 sekunder
- Räckvidd: 4-5 m2
- Passar till: Stänger från Ø30-60 mm
- Godkänd enligt: CE, LVD & EMC
Egenskaper
| Varumärke | Hortus |
| Art.Nr. | 211-397 |
| Effekt/prestanda | 2000 W |
| Färg | Svart |
| Utförande | Hängande |
| IP-Klassning | IP34 |
| Material | PE |
| Produkttyp | Terrassvärmare |
| Spänning | 230 V |
| Höjd | 80 mm |
| Längd | 8 cm |
| Vikt | 3,6 kg |
| Bredd | 100 mm |
| EAN-nr | 5705858703473 |





