Terrassvärmare Hortus Hängande UFO 2000 W HA inkl. Fjärrkontroll
Rek. pris 2 189 kr
1 563 kr
1 495 krSänkt pris!

Hängande UFO 2000 W HA inkl. Fjärrkontroll
1 495 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Infraröd, kortvågig terrassvärmare i smart och futuristisk design - perfekt till att hänga över bordet i den inglasade terrassen, förtältet eller uterummet.
Varumärke
HortusBeskrivning
Infraröd, kortvågig terrassvärmare i smart och futuristisk design - perfekt till att hänga över bordet i den inglasade terrassen, förtältet eller uterummet.
Terrassvärmaren har 2000W infraröda halogenrör med en livstid på minimum 5000 timmar. Den har dessutom inbyggt LED-ljus, soft touch-strömbrytarknapp och fjärrkontroll. Produkten är godkänd till våtrum och utomhusbruk.
Specifikationer
- Typ: Hängande modell
- Rör: Infraröd, kortvågig halogenrör
- Tillbehör: Fjärrkontroll
- Material: Aluminium
- Effekt: 2000 W – 80% av energin konverteras till värme
- Uppstartningstid: Uppnår full effekt på 5 sekunder
- Räckvidd: Ø5 meter
- Höjd: Monteras minst 180 cm över golvet
- Bredd: Ø45 cm
- IP-klassning: IP54
- Godkänd: CE, LVC & EMC
- Strömkälla: 230V - 50Hz inkl. sladd på 180 cm
- Driftkostnader/timme: Cirka 4,40 kr
- Funktionstid: Cirka 5000 timmar
- Användning: Inomhus och utomhus
- CO2-utsläpp/timme: Cirka 1 kg
- Modellnummer: 211-315
Specifikationer
- Typ: Hängande modell
- Rör: Infraröd, kortvågig halogenrör
- Tillbehör: Fjärrkontroll
- Material: Aluminium
- Effekt: 2000 W – 80% av energin konverteras till värme
- Uppstartningstid: Uppnår full effekt på 5 sekunder
- Räckvidd: Ø5 meter
- Höjd: Monteras minst 180 cm över golvet
- Bredd: Ø45 cm
- IP-klassning: IP54
- Godkänd: CE, LVC & EMC
- Strömkälla: 230V - 50Hz inkl. sladd på 180 cm
- Driftkostnader/timme: Cirka 4,40 kr
- Funktionstid: Cirka 5000 timmar
- Användning: Inomhus och utomhus
- CO2-utsläpp/timme: Cirka 1 kg
- Modellnummer: 211-315
Recensioner
Gripp L AVerifierad köpare
för 6 år sedanBelysning urusel, värme helt ok
- Belysning urusel
Alexander M LVerifierad köpare
för 6 år sedanDet är en smal slinga med 2st 1000w lampor så kunde lika gärna bara vart en lång 1000w lampa oh kalla den en 1000w lampa vilket det blir i effekt ej missledande 2000w.
PekaVerifierad köpare
för 7 år sedanSnygg , effektiv. mysig med belysning
Egenskaper
| Varumärke | Hortus |
| Art.Nr. | 211-315 |
| Effekt/prestanda | 2000 W |
| Färg | Svart |
| Spänning | 230 V |
| Utförande | Hängande |
| Höjd | 9 cm |
| IP-Klassning | IP54 |
| Längd | 45 cm |
| Material | Aluminium |
| Vikt | 3,1 kg |
| Bredd | 450 mm |
| Bredd | 45 cm |
| EAN-nr | 5705858061078 |





