Terrassvärmare Hortus Under Bord-Modell 1200 W
Rek. pris 1 369 kr
1 093 kr
Se priset!

Under Bord-Modell 1200 W
1 093 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Terrassvärmare från Hortus som är perfekt att placera under ett bord och ger en härlig värme nerifrån. Värmen sprids i 360 grader med ett infrarött Golden Tube-rör. Inbyggd vältsäkring, vilket betyder att strömmen bryts om terrassvärmaren välter. Strömmen återupptas när terrassvärmaren har rests upp igen. Tänds vid ett lätt tryck på "Easy touch"-knappen som är placerad på toppen av terrassvärmaren. Dessutom har terrassvärmaren en speciell beläggning så att du inte bränner dig vid kontakt med värmaren.
Varumärke
HortusBeskrivning
Terrassvärmare från Hortus som är perfekt att placera under ett bord och ger en härlig värme nerifrån. Värmen sprids i 360 grader med ett infrarött Golden Tube-rör. Inbyggd vältsäkring, vilket betyder att strömmen bryts om terrassvärmaren välter. Strömmen återupptas när terrassvärmaren har rests upp igen. Tänds vid ett lätt tryck på "Easy touch"-knappen som är placerad på toppen av terrassvärmaren. Dessutom har terrassvärmaren en speciell beläggning så att du inte bränner dig vid kontakt med värmaren.
Information
- Uppstarttid för full effekt: 1 sekund
- Räckvidd: 4-5 m2
- Godkänd enligt: CE, LVD & EMC
- Uppstarttid för full effekt: 1 sekund
- Räckvidd: 4-5 m2
- Godkänd enligt: CE, LVD & EMC
Egenskaper
| Varumärke | Hortus |
| Art.Nr. | 211-402 |
| Effekt/prestanda | 1200 W |
| Färg | Svart |
| Utförande | Stående |
| IP-Klassning | IP55 |
| Material | Aluminium |
| Produkttyp | Terrassvärmare |
| Spänning | 230 V |
| Höjd | 650 mm |
| Längd | 21 cm |
| Vikt | 3,9 kg |
| Bredd | 210 mm |
| Höjd | 65 cm |
| Bredd | 21 cm |
| EAN-nr | 5705858703503 |






