Bord Hillerstorp Dallas 110x70 cm Utomhus
6 345 kr
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Dallas är ett bord från Hillerstorp som är tillverkad av konstrotting med tråd som har cirkelrund profil vilket ger en omisskännlig karaktär åt möbeln och konstruktionen tillhör de mest exklusiva på marknaden.Konstrotting av Quató™-fiber flätad kring en stomme av aluminium borgar ytterligare för hög kvalitet. Bordsskiva av härdat glas som har Spraystone™-behandlats för att se ut och kännas som sten.
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
Dallas är ett bord från Hillerstorp som är tillverkad av konstrotting med tråd som har cirkelrund profil vilket ger en omisskännlig karaktär åt möbeln och konstruktionen tillhör de mest exklusiva på marknaden.Konstrotting av Quató™-fiber flätad kring en stomme av aluminium borgar ytterligare för hög kvalitet. Bordsskiva av härdat glas som har Spraystone™-behandlats för att se ut och kännas som sten.
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 37670110 |
| Färg | Natur |
| Förlängningsbart | Nej |
| Höjd | 410 mm |
| Längd | 1100 mm |
| Material | Konstrotting/Glas/Aluminium |
| Serie | Dallas |
| Form bord | Rektangulär |
| Typ | Loungebord |
| Bredd | 700 mm |
| Ställbar | Nej |
| Hopfällbar | Nej |
| EAN-nr | 7319073767110 |
