Matbord Hillerstorp Nydala, Förlängningsbart Träbord Utomhus i Teak/Aluminium 96x150-200 cm
11 529 kr

Nydala, Förlängningsbart Träbord Utomhus i Teak/Aluminium 96x150-200 cm
11 529 kr
Förväntas åter i lager 2026-06-03
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Nydala är en av Hillerstorps mest populära möbelserier i aluminium. Förlängningsbart bord i svart aluminium med teakskiva. Med iläggskivan blir bordet 2000 mm.
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
Nydala är en av Hillerstorps mest populära möbelserier i aluminium. Förlängningsbart bord i svart aluminium med teakskiva. Med iläggskivan blir bordet 2000 mm.
Teak är ett klassisk material för utomhusbruk. Det är ett mycket starkt träslag med en hög naturlig oljehalt och lämpar sig därför för utomhusbruk. Med tiden blir teak gråaktigt, men om du vill ha den ursprungliga bruna nyansen ska du bara behandla med teakolja.
Fördelar: Matbord Hillerstorp Nydala, Förlängningsbart Träbord Utomhus i Teak/Aluminium 96x150-200 cm
- Förlängningsbart för flexibilitet
- Teakmaterial för hållbarhet
- Anpassat för utomhusbruk
Fördelar: Matbord Hillerstorp Nydala, Förlängningsbart Träbord Utomhus i Teak/Aluminium 96x150-200 cm
- Förlängningsbart för flexibilitet
- Teakmaterial för hållbarhet
- Anpassat för utomhusbruk
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 159614 |
| Kollektion | Days |
| Färg | Svart/Teak |
| Förlängningsbart | Ja |
| Höjd | 760 mm |
| Längd | 1500 mm |
| Material | Teak/Aluminium |
| Serie | Nydala |
| Form bord | Rektangulär |
| Typ | Matbord |
| Bredd | 960 mm |
| Ställbar | Nej |
| Hopfällbar | Nej |
| Iläggsskiva | Ja |
| EAN-nr | 7319071596149 |


