Utebord Hillerstorp Cecilia
6 195 kr
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Bord Hillerstorp Cecilia är ett svensktillverkat bord i vitlaserad furu. Bordet är tillverkat i FSC-certifierad kärnfuru från Norrland. Bordet är 165 cm långt och kan förlängas med iläggsskiva till 225 cm. Iläggsskivan finns som tillval.
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
Bord Hillerstorp Cecilia är ett svensktillverkat bord i vitlaserad furu. Bordet är tillverkat i FSC-certifierad kärnfuru från Norrland. Bordet är 165 cm långt och kan förlängas med iläggsskiva till 225 cm. Iläggsskivan finns som tillval.
FSC
Forest Stewardship Council. FSC uppmuntrar till miljöanpassat, samhällsnyttigt och ekonomiskt livskraftigt bruk av världens skogar.
Forest Stewardship Council. FSC uppmuntrar till miljöanpassat, samhällsnyttigt och ekonomiskt livskraftigt bruk av världens skogar.
Dokument
Recensioner
Eva OVerifierad köpare
för 7 år sedanBordet var mindre än förväntat och ska det vara 6 stolar till beövs iläggsskivan som ska köpas separat.
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 122877 |
| Kollektion | Småland |
| Färg | Vit |
| Förlängningsbart | Ja |
| Höjd | 725 mm |
| Längd | 1650 mm |
| Material | Furu |
| Serie | Cecilia |
| Form bord | Rektangulär |
| Typ | Matbord |
| Vikt | 35,5 kg |
| Bredd | 1000 mm |
| Hopfällbar | Nej |
| Iläggsskiva | Ja |
| EAN-nr | 7319071228774 |




